Senslab Lactate Scout - měření laktátu

Lactate Scout®- přenosný měřič laktátu

A proč vlastně měříme laktáty? Nevíte? Tak se podívejte na konec informace, je tam trochu teorie. přenosný měřič laktátu
Lactate Scout je určen pro zdravý a efektivní trénink profesionálů a rekreačních sportovců. Individuální nejúčinnější  velikost tréninkové zátěže  může být stanovena pouze na základě měření hodnot laktátu v krvi. 
Pomocí tohoto měření omezíme neúčinný trénink (tzv. přetrénování) a znatelně zvýšíme vytrvalostní výkon, přičemž optimalizujeme tukový metabolizmus. Dalším znakem správného tréninku je vyvážená srdeční aktivita.
Lactate Scout je pro tyto účely používán v lékařské sportovní diagnostice, při lékařském sportovním a rehabilitačním dohledu, fyzioterapii, rehabilitaci a laboratorní analýze. Také jej využívají sportovní instituce, fitness studia, sportovní kluby a sportovci při individuálním tréninku. Je to rychlý a flexibilní systém, využívající digitální analýzy dat. 
Jednoduchost, pohodlná a spolehlivá obsluha činí LACTATE SCOUT ideálním přístrojem pro kluby, týmy, trenéry, amatérské sportovce a rehabilitační odborníky. 

LACTATE SCOUT je vysoce ergonomický přístroj, splňuje bezpečnostní standardy a je certifikován jako lékařské zařízení podle EU norem IDV (CE 0483) .